Ruszył nowy serwis informacyjny Wydziału Spraw Cudzoziemców Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Są to m.in. płatności online za opłaty skarbowe, opłaty za wnioski czy kartę pobytu. Serwis jest w języku rosyjskim, angielskim i polskim.  

Nowy serwis działa pod tym adresem https://migrant.poznan.uw.gov.pl/ru/aktualnosci/nash-novyy-informacionnyy-servis-rabotaet. Są tam komunikaty i aktualności. Klienci serwisu dowiedzą się z niego o zmianach w przepisach i innych ważnych wydarzeniach w obszarze migracji. Dostępna jest także szeroka baza formularzy. Można tam znaleźć wszystkie potrzebne wnioski i inne druki podzielone na kategorii.

– Mam świadomość, że dla wielu cudzoziemców polskie procedury administracyjne i przepisy nie są łatwe, dlatego wyszliśmy naprzeciw ich oczekiwaniom. Zależy nam na tym, aby informacje zawarte na portalu były zrozumiałe, przejrzyste, a przede wszystkim pomocne – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Serwis informacyjny został opracowany w dwóch językach obcych – angielskim i rosyjskim. Klienci mogą także za pomocą portalu sprawdzić stan swojej sprawy, umówić się na wizytę czy pobrać potrzebne pliki dotyczące np. zezwolenia na pobyt czasowy, czy wydania karty pobytu.