Na ulicy Garbary stawiane są ostatnie donice, w których sadzone są drzewa i krzewy. Od 21 czerwca na tej ulicy od przystanku Małe Garbary do ul. Długiej zacznie funkcjonować buspas. 

W sobotę ustawione będą ostatnie donice – tym razem po zachodniej stronie ulicy na odcinku od ulicy Wielkiej do placu Bernardyńskiego (część ulicy bliżej Starego Rynku, gdzie funkcjonować będzie buspas). Prace rozpoczęły się o godzinie 6 rano i potrwają cały dzień. Na poszczególnych odcinkach ulicy obowiązuje zakaz zatrzymywania się i parkowania. Informują o tym ustawione znaki drogowe. Dodatkowo kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu w rejonie prowadzonych prac.

Również w sobotę firma ogrodnicza posadzi drzewa we wszystkich pustych jeszcze donicach. Zieleń niska będzie sadzona w kolejnym tygodniu. Nie powinno spowodować to już utrudnień w ruchu. Łącznie na ul. Garbary ustawionych zostanie 30 donic, a w nich świdośliwy Lamarcka oraz zieleń niska. Stanęły też już ławki i stojaki dla rowerów.

Buspas od niedzieli

W nocy z soboty na niedzielę planowane jest uruchomienie buspasa na odcinku od przystanku autobusowego Małe Garbary do ulicy Długiej. Po nowym odcinku buspasa będą się mogły poruszać autobusy (w tym turystyczne), taksówki, pojazdy służb miejskich, pojazdy elektryczne oraz rowery, motorowery i motocykle. Wjazd motocykli na końcowy odcinek Garbar za ul. Długą jest zabroniony.

Kierowcy, którzy będą chcieli zaparkować na miejscach postojowych zlokalizowanych wzdłuż buspasa powinni wykonywać ten manewr, gdy będą znajdować się na wysokości wolnego miejsca postojowego. Nie jest dozwolona jazda buspasem wzdłuż w celu poszukiwania wolnego miejsca postojowego. Kierowcy skręcający w prawo, w uliczki dochodzące do Starego Rynku, powinni wjeżdżać na buspas bezpośrednio przed skrzyżowaniem, na odcinku oznakowanym strzałkami do prawoskrętu, z zachowaniem ostrożności i ustępując pierwszeństwa pojazdom na buspasie.

W ramach nowej organizacji ruchu wyłączona zostanie również sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Garbary i Wodnej oraz Garbary i Wszystkich Świętych. Pojazdy na Garbarach będą mogły się poruszać z maksymalną prędkością 30 km na godzinę. Trzy pary progów wyspowych rozmieszczonych na odcinku od ul. Dominikańskiej do Długiej powinny skutecznie zniechęcać kierowców do szybszej jazdy.