Urząd Pracy Poznań

W urzędzie pracy mogą Państwo znaleźć oferty pracy ale też dowiedzieć się – jak się przebranżowić lub jak otrzymać dofinansowanie na prowadzoną działalność. Warto kontaktować się z pracownikami urzędu.

Urząd prowadzi kilka rodzajów działalności – jedna to łączenie osób bezrobotnych z ofertami pracy, kolejna to pomoc przedsiębiorcom, którzy chcą się przebranżowić bo np ich branża mocno ucierpiała przez pandemię. Tu dostępnych jest sporo kursów, które mogą być nawet bezpłatne. Inna forma działania urzędu to pomoc osobom bezrobotnym w skutecznym szukaniu pracy – urzędnicy uczą pisania CV czy tego jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Urząd Pracy Poznań

W urzędzie pracy dowiedzieć się można także jaki jest zasiłek dla bezrobotnych i jak go uzyskać. Obecnie zasiłek to 861,40 zł. Wyższe jest natomiast stypendium dla osoby bezrobotnej gdy odbywa szkolenie organizowane przez urząd pracy, to 1033,70 zł. Istnieje także dodatek aktywizacyjny – 430,70 zł. O możliwość otrzymania każdej z tych form pytać można w urzędzie.

Urząd Pracy Poznań

W urzędzie pracy dowiemy się także – jak napisać CV, jak szukać pracy, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej czy jak zarejestrować się w urzędzie pracy.

Dane kontaktowe Urzędy Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu
ul. Czarnieckiego 9
61-538 Poznań

tel. 61 8345-640
tel. 61 8345-679
fax. 61 8339-808
e-mail: kancelaria@poznan.praca.gov.pl