Na terenie Nowego Zoo powstanie przedszkole dla zwierząt – miejsce, które ma na celu ratowanie i odchowywanie najmłodszych mieszkańców ogrodu zoologicznego w trudnych sytuacjach.

Przetarg na prace remontowe, które mają być przeprowadzone w Nowym Zoo ogłosiła spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W przedszkolu dla zwierzą opiekę znajdą zwierzęta w szczególnych sytuacjach, takich jak odrzucenie przez matkę lub brak możliwości sprawowania przez nią odpowiedniej opieki. W ramach zadania powstanie budynek, w którym w bezpiecznych warunkach pracownicy zoo będą karmić, przeprowadzać zabiegi weterynaryjne, rekonwalescencję i rehabilitację młodych podopiecznych.

Przedszkole będzie podzielone na różne boksy tak, by ssaki drapieżne, kopytne i ptaki były od siebie oddzielone. Powstanie też ambulatorium i specjalne pomieszczenie do karmienia. Działania mające na celu ratowanie i odchowywanie dopiero co narodzonych mieszkańców będzie można podglądać. Przedszkole zostało tak zaprojektowane, by goście ogrodu zoologicznego mogli spojrzeć przez szybę nie wywołując wśród zwierząt niepotrzebnego stresu – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W budynku zaprojektowano też pomieszczenie socjalne dla pracowników, zaplecze higieniczno-sanitarne oraz magazyn.

Na te wszystkie prace wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie miał 180 dni od podpisania umowy. Chętne podmioty mają czas na składanie swoich ofert do 5 listopada.