Poznań po raz kolejny organizuje jedną z największych imprez triathlonowych w Polsce — Super League Triathlon Poznań. Na starcie przez cały weekend stanie 2200 zawodniczek i zawodników. O godz. 11 do zmagań przystąpiło prawie 800 triathlonistów na dystansie 1/4 Ironmana (0,95 km pływania/45 km jazdy rowerem/10,55 km biegu).

Podczas trzydniowej imprezy, która wystartowała w piątek zawodami dla dzieci, odbędą się starty dla zawodników kilku kategorii wiekowych aż na pięciu różnych dystansach – 112,99 km, popularnie zwanym „połówką”, 56,5 km – ¼ i 28,25 km – ⅛ oraz dwóch zaczerpniętych z formatów wyścigów zawodników PRO: enduro supersprint (400/10/2,5) oraz enduro (podwójny start na dystansie supersprint jeden po drugim).

Uczestnicy rywalizują na trasie pływackiej jeziora Maltańskiego, na bardzo szybkiej trasie kolarskiej na dwupasmowej Drodze Krajowej 92 i na trasie biegowej wokół jeziora nad Maltą.

W trakcie samych zawodów uczestnicy mogą liczyć na punkty żywieniowe na trasie, gdzie są dostępne zarówno żele energetyczne, napoje, jak i lód. Na trasie postawione są także kurtyny wodne. Na mecie na triathlonistów czekają pamiątkowe medale.

Organizatorzy a szczególnie zawodnicy liczą, że kibice nie zawiodą. Dla fanów triathlonu przygotowano sporo atrakcji.

W związku z imprezą nastąpią zmiany organizacji ruchu oraz komunikacji publicznej. W sobotę 29 czerwca w godz. 7:00-14:30 oraz w niedzielę w godz. 7:00-14:00 całkowicie z ruchu kołowego wyłączone zostaną: ul. Krańcowa na odcinku od ul. Wiankowej do ul. Warszawskiej, ul. Warszawska od ul. Św. Michała aż do granic miasta Poznania, a następnie droga krajowa nr 92 do Swarzędza do skrzyżowania Polna/Poznańska. Ograniczenia i utrudnienia w ruchu wystąpią też na: ul. Hlonda i ul. Podwale — od ronda Śródka do ul. Smolnej (wyłączona z ruchu wschodnia jezdnia, ruch drogowy będzie się odbywał dwukierunkowo zachodnią jezdnią), ul. Warszawska — od ronda Śródka do ul. Św. Michała (wyłączona z ruchu na tym odcinku będzie północna jezdnia, ruch odbywać się będzie dwukierunkowo południową jezdnią).