Strażacy ochotnicy z jednostek OSP, znów przeprowadzą w Poznaniu dezynfekcję przystanków. Dezynfekcja wiat autobusowych i tramwajowych na najważniejszych węzłach przesiadkowych trwać będzie od 28 – 30 sierpnia. 

Dezynfekcję wykonują strażacy z pięciu miejskich jednostek ochotniczych: Głuszyna, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego, Mistral, Krzesiny i os. Kwiatowe. Robią to na zlecenie i we współpracy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa oraz MPK Poznań.

Podobnie jak to było na wiosnę zdezynfekowane zostaną 52 przystanki i węzły komunikacyjne. Są to m.in. miejsca o największym przepływie pasażerów, jak dworce autobusowe, pętle tramwajowe, przystanki przy rondach: Kaponiera, Śródka, Starołęka, Rataje, a także te w okolicy dworca Poznań Główny i centrum miasta – informują urzędnicy.

Strażacy wyposażeni są w środki ochrony indywidualnej (gogle, półmaski FFP3, ubrania ochrony biologicznej) oraz opryskiwacze spalinowe. Przy pomocy środka do dezynfekcji wykonują oprysk wiat przystankowych. W czasie dezynfekcji wiata na przystanku jest wygrodzona i nie można z niej korzystać.