Stolica Wielkopolski wyprzedziła m.in. Rygę, Toronto, Singapur, Dublin czy Barcelonę i zostawiła w tyle Warszawę, Wrocław i Kraków. Poznań w światowym rankingu jakości życia znalazł się w pierwszej setce.

Najlepszym miejscem do życia okazała się Canberra, stolica Australii, na podium trafiły również Raleigh (USA) i Adelaide (Australia). W rankingu wzięto pod uwagę 206 miast z całego świata.

Poznań jest jednym z dwóch polskich miast, które znalazły się w pierwszej setce. Stolicę Wielkopolski wyprzedził tylko Gdańsk, który zajął 82. miejsce. W dalszej kolejności znalazły się: Warszawa (116), Wrocław (124) i Kraków (126)

Ranking jakości życia tworzony jest co 6 miesięcy przez serwis Numbeo.com. Zestawienie bierze pod uwagę wiele czynników, które wpływają na to, czy dobrze się żyje w danym mieście. Pod lupę brane są: siła nabywcza mieszkańców, poziomy zanieczyszczeń i bezpieczeństwa, ceny mieszkań w porównaniu do średnich dochodów, koszty życia, jakość opieki zdrowotnej, natężenie ruchu ulicznego i uwarunkowania klimatyczne.

Jeśli wziąć pod uwagę wyłącznie europejskie miejscowości, które zostały ujęte w zestawieniu, stolica Wielkopolski uplasowała się na 40 pozycji.