W tym roku Betlejem Poznańskie niestety musi zostać odwołane. Decyzja ta jest podyktowana względami bezpieczeństwa – informują urzędnicy. 

Sytuacja epidemiczna w całym kraju, również w stolicy Wielkopolski jest niepokojąca. Okoliczności, w jakich się znaleźliśmy, wymagają podjęcia zdecydowanych kroków. W trosce o zdrowie poznaniaków i turystów, którzy zawsze chętnie odwiedzali Poznań przed świętami Bożego Narodzenia, organizatorzy wydarzenia, wspólnie z Zespołem ds. monitorowania zagrożeń związanych z koronawirusem, zdecydowali o odwołaniu tegorocznego Betlejem Poznańskiego. Już wiadomo, że w tym roku nie odbędzie się także Festiwal Rzeźby Lodowej – informują urzędnicy.

Decyzja o odwołaniu Betlejem ogłoszono z dużym wyprzedzeniem. Urzędnicy w ten sposób chcieli zadbać o wystawców i partnerów, zaangażowanych w organizację jarmarku bożonarodzeniowego i imprez towarzyszących. Chcieli aby ci, nie ponieśli kosztów np. związanych z zamówieniem towaru i nie generowali większych dla siebie strat.