Od 30 sierpnia Międzynarodowe Targi Poznańskie staną się mekką wszystkich fanów jednośladów. Rozpoczyna się impreza pod nazwą Bike Show. Sporo emocji dostarczyć jednak może finał największej amatorskiej imprezy kolarskiej w Polsce – UCI Gran Fondo World Championships.  Ponieważ trasa wyścigu przebiega po uliach Poznania, mogą być spore utrudnienia w ruchu. 

Na Bike Show będzie okazja, aby przyjrzeć się rowerowym nowościom rynkowym i sprawdzić sprzęt przed jego zakupem w specjalnie przygotowanej strefie.

Finał Mistrzostw Świata Amatorów w Kolarstwie Szosowym to zwieńczenie serii UCI Gran Fondo World Championships – największego wydarzenia kolarskiego dedykowanego amatorom. W tym roku na ulicach Poznania, miasta gospodarza finałowych zmagań, rywalizować będzie 2000 uczestników z ponad 40 krajów.

– Harmonogram zawodów obejmuje Próbę Czasową (czwartek, 29 sierpnia) oraz Sztafetę Narodową złożoną z drużyn narodowych, które rywalizować będą w wyjątkowym miejscu – Torze Poznań (piątek, 30 sierpnia). Jednak to, na co wszyscy czekają, czyli główne dystanse – Gran Fondo i Medio Fondo (Wyścig Szosowy) odbędą się w niedzielę 1 września z terenu MTP – mówią organizatorzy wyścigu.

W związku z zawodami kierowcy powinni liczyć się z czasowymi zmianami w organizacji ruchu. Będą one wprowadzane etapowo wraz z postępem wyścigu i odwoływane po przejeździe ostatniego zawodnika.

Przypomnijmy, start zawodów zlokalizowany będzie na ul. Bukowskiej, a meta — na ul. Grunwaldzkiej w rejonie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Trasa głównego wyścigu (150 km) prowadzi ul. Bukowską na zachód, a następnie m.in. przez Wysogotowo, Lusewo, Duszniki, Lwówek, Wytomyśl, Buk, Niepruszewo, Zakrzewo, Skórzewo, ul. Złotowską, Owczą i Grunwaldzką na teren MTP.

W rejonie strefy startu i mety na ul. Grunwaldzkiej i Bukowskiej (od ul. Matejki/Szylinga do ul. Roosevelta) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się od soboty od godz. 8:00 do niedzieli do godz. 16:00. Prosimy kierowców o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazami.

W sobotę od godz. 23:30 i w niedzielę do zakończenia zawodów zamknięta dla ruchu pojazdów będzie strefa startu na ul. Bukowskiej od ul. Roosevelta do ul. Szylinga/Kraszewskiego.