Nie wiadomo na razie na jak długo Warta Poznań, wyprowadza się ze swojego stadionu. Ten przy ul. Droga Dębińska nie spełnia wymogów licencyjnych PZPN. Brak na nim sztucznego oświetlenie. Miasto zdeklarowało się, że da pieniądze na oświetlenia. Otwarcie jednak ofert przetargowych na budowę oświetlenia, dopiero 16 lipca. 

W związku z modernizacją Warta Poznań poprosiła Komisję ds. Licencji Klubowych PZPN o zgodę na grę na innym stadionie niż zgłoszony wcześniej obiekt przy Bułgarskiej ( taki był początkowo pomysł zarządu Warty, aby grać na stadionie miejskim w Poznaniu). Korzystanie z największego stadionu w mieście okazało się zbyt kosztowne dla klubu. Chodziło o kilkadziesiąt tysięcy złotych za mecz, w zależności od liczby udostępnionych sektorów, a co za tym idzie zatrudnionej ochrony, zużytego prądu itd. Tańszym rozwiązaniem okazało się wynajęcie obiektu sportowego w Grodzisku Wielkopolskim.

PZPN wyraził na to warunkowo zgodę. Pewne jest, że oświetlenie przy stadionie przy Drodze Dembińskiej powstanie. Radni miasta Poznania przyznali bowiem 3,5 mln zł Poznańskim Ośrodkom Sportu i Rekreacji, które zarządzają stadionem przy Drodze Dębińskiej. Pieniądze te zostały przeznaczone na budowę jupiterów i stworzenie infrastruktury potrzebnej do uruchomienia sztucznego oświetlenia.

16 lipca nastąpi otwarcie ofert na budowę oświetlenia przy Drodze Dębińskiej i wtedy będzie wiadomo, kiedy ono powstanie i kiedy Zieloni wrócą na swoje boisko.