Warta Poznań wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 2:1. Do miejsca premiowanego awansem do Ekstraklasy traci 2 punkty. 

Po golach Łukasza Spławskiego i Aleksa Ławniczaka Warta Poznań pokonała na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 2:0 w 31. kolejce spotkań Fortuna 1 Ligi. Oto jak piątkowy pojedynek ocenił trener Zielonych Piotr Tworek.

Bardzo chcieliśmy wygrać to spotkanie, niezależnie od liczby goli i przebiegu gry. Mieliśmy przewagę, a u zawodników dostrzegałem też chęć wygrania z samym sobą. Mieliśmy ostatnio trochę problemów z osiąganiem korzystnych wyników. Chcieliśmy dać odpowiedź i ona nastąpiła. Abstrahując od wyniku, jestem ogromne wdzięczny zawodnikom i cieszę się, że zespół wciąż ma w głowach jeden cel. Zwycięstwo było nam bardzo potrzebne. Kosztowało nas mnóstwo sił, jednak wiemy, że aby wygrywać, trzeba włożyć maksimum sił i w meczu z Zagłębiem tak było. Teraz musimy zrobić wszystko, by dołożyć kolejne trzy punkty we wtorek  — powiedział Piotr Tworek, trener Warty Poznań.

Warta Poznań po tym zwycięstwie jest na trzecim miejscu w tabeli I ligi. Traci 2 punkty do Stali Mielec, i 6 punktów do pierwszego w tabeli Podbeskidzia Bielsko- Biała. Następny mecz Warciarze zagrają w najbliższy wtorek u siebie z GKS Tychy.