Przebudowa wiaduktu na ulicy Gołężyckiej dobiega końca. Jeszcze w tym miesiącu kierowcy jadący ze Starołęki w kierunku Minikowa będą znów mogli z niego korzystać. 

W ostatnich dniach na wiadukcie pojawiły się balustrady, a aktualnie montowane są bariery drogowe. Trwają także prace związane z oświetleniem. W ramach inwestycji wymieniana jest również nawierzchnia na ok. 800-metrowym odcinku ul. Gołężyckiej prowadzącym do wiaduktu od ul. Warownej. Do wykonania pozostało jeszcze m.in. oznakowanie drogowe.

– Dzięki wiaduktowi skróci się droga dojazdu do centrum z południowych dzielnic. Po oddaniu obiektu pojadą też tamtędy autobusy komunikacji miejskiej – 189 i 194. Będzie można nimi dojechać do pętli tramwajowych na Starołęce i Unii Lubelskiej, skąd pasażerowie będą mogli się przesiąść na tramwaj w kierunku centrum – dodaje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Prace rozpoczęły się w połowie marca tego roku. Inwestycja była konieczna z uwagi na zły stan techniczny wiaduktu. Stara konstrukcja została całkowicie zdemontowana, a w jej miejscu pojawiła się nowa. Prace obejmowały m.in. budowę na nowo przyczółków, podpór, konstrukcji nośnej i płyty wiaduktu. Skarpa została umocniona, powstał też system odwodnienia, którego wcześniej nie było. Piesi będą mogli przejść na drugą stronę torów chodnikiem.

Wybudowany na nowo wiadukt biegnie nad liniami kolejowymi nr 272 (Kluczbork – Poznań Główny) oraz 352 (Swarzędz – Poznań Starołęka).