Od 4 do 5 czerwca w Ostrzeszowie przy ul. Kąpielowej uruchomiony zostanie samochodowy punkt pobrań prób COVID-19 drive-thru. Osoby z objawami bądź z podejrzeniem choroby COVID-19 będą mogły bezpłatnie przebadać się po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Inspekcję Sanitarną. 

Rejestrować się na badania można dziś tj. 3 czerwca w godzinach 8:00-16:00 pod nr tel. 61 656 8075.

– Wszyscy mamy świadomość problemu, jakim jest koronawirus, dlatego moim zadaniem jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Zdecydowałem o optymalizacji czasu funkcjonowania diagnostyki w Gnieźnie i zaproponowałem uruchomienie dwudniowego drive-thru w Ostrzeszowie – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Punkt poboru powstanie na bazie kontenerów. Jego obsługą w godzinach od 10 do 19 zajmą się żołnierze oraz pracownicy inspekcji sanitarnej z Ostrzeszowa. Pobrane wymazy zostaną przekazane do laboratorium, które przeprowadza badania diagnostyczne. Po dwóch dniach pracy punktu poboru w Ostrzeszowie, planowane jest jego uruchomienie w innym powiecie województwa. Od początku pandemii w Wielkopolsce w powiecie ostrzeszowski odnotowano 55 zachorowań na COVID-19.