22 i 23 czerwca w Lesznie na parkingu pod stadionem im. Alfreda Smoczyka przy ulicy Strzeleckiej 7 stanie mobilny punkt pobrań COVID-19.

Zapisy prowadzi Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna pod numerem telefonu – 61 65 68 075. Z punktu skorzystać mogą mieszkańcy Leszna, powiatu leszczyńskiego oraz powiatów ościennych. Dotychczas mobilne centra pobrań prób COVID-19 uruchomione zostały w Krotoszynie, Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, dwa razy w Kępnie, Rawiczu, Pleszewie, Gnieźnie, Ostrzeszowie, Poznaniu i w Pile. Teraz czas na Leszno.

– To następny punkt pobrań w Wielkopolsce. Cieszę się z tego bardzo, ponieważ świadczy to o bardzo dobrej współpracy samorządu z rządem. Tak jak w przypadku innych miast – zachęcam wszystkich mieszkańców, którzy czują taką potrzebę, aby się przebadali – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Leszczyński punkt pobrań wymazów dla osób zmotoryzowanych a także dla tych, którzy przyjdą pieszo będzie działał dwa dni – 22 i 23 czerwca w godzinach od 10 do 19. Osoby pragnące wykonać test na obecność koronawirusa mogą go uzyskać, po wcześniejszym umówieniu wizyty. Telefoniczną kwalifikację wśród osób z objawami bądź z podejrzeniem choroby przeprowadza Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna pod numerem telefonu – 61 65 68 075.