Główny Urząd Nadzoru Budowlanego odebrał inwestorowi pozwolenie na budowę zamku w Stobnicy niedaleko Obornik – informuje TVP3 Poznań.

Z informacji, do których dotarł reporter TVP3 Poznań wynika, że “inwestor musi od nowa starać się o pozwolenie bądź walczyć z urzędem na drodze sądowej”.

Początkowo decyzja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego miała zapaść w styczniu, ale w sprawie potrzebne były dodatkowe ekspetryzy – z tego powodu postępowanie kilkukrotnie przedłużano. Ostatecznie do Starostwa Powiatowego w Obornikach wpłynęła decyzja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego o tym, że budowę należy wstrzymać.

Przypomnijmy, że w sprawie budowy w grudniu Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała do sądu akt oskarżenia. Podejrzanych jest 6 osób. To inspektorzy Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Obornikach, przedstawiciel inwestora oraz architekt i główny projektant inwestycji, a także urzędnicy wydziału architektury i budownictwa w Starostwie Powiatowym w Obornikach. Wszystkim zarzuca się przestępstwa urzędnicze – nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków.

Budowa zamku w Stobnicy rozpoczęła się w 2015 roku. Budowla ma mieć 15 kondygnacji, w tym 1 podziemną. W zamku ma być 46 mieszkań – apartamentów. Całość ma kosztować 400 milionów złotych