Rozstrzygnięcia 30. kolejki i tabela po rundzie zasadniczej zadecydowały o terminarzu rundy finałowej LOTTO Ekstraklasy. W pierwszej odsłonie, zaplanowanej na 20 i 22 kwietnia, zobaczymy m.in. rywalizację zespołów z pierwszej czwórki – Lechia Gdańsk zmierzy się z Piastem Gliwice, a Legia Warszawa z Cracovią. Lech zagra z Jagiellonią na wyjeździe.

“Wielkanocna” 31. kolejka otworzy rundę finałową LOTTO Ekstraklasy hitowymi starciami lidera z trzecią drużyną i wicelidera z czwartym zespołem. Mecze grupy mistrzowskiej rozegrane zostaną w Wielką Sobotę – 20 kwietnia, a grupa spadkowa rywalizować będzie 22 kwietnia w Wielki Poniedziałek.

Terminarz 31. kolejki:
Sobota, 20 kwietnia 2019
Lechia Gdańsk — Piast Gliwice (15:30, Canal+ Sport / TVP)
KGHM Zagłębie Lubin — Pogoń Szczecin (18:00, nSport+)
Jagiellonia Białystok — Lech Poznań (18:00, Canal+ Sport)
Legia Warszawa — Cracovia (20:30, Canal+ Sport/Canal)

Poniedziałek, 22 kwietnia 2019
Wisła Kraków — Wisła Płock (15:30, Eurosport 1)
Miedź Legnica — Zagłębie Sosnowiec (15:30, Canal+ Sport)
Korona Kielce — Śląsk Wrocław (18:00, Canal+ Sport)
Górnik Zabrze — Arka Gdynia (18:00, Eurosport 1)

32. kolejka:
Wtorek, 23 kwietnia 2019
Piast Gliwice — KGHM Zagłębie Lubin (18:00, Eurosport 1)
Cracovia — Jagiellonia Białystok (20:30, Canal+ Sport / TVP)

Środa, 24 kwietnia 2019
Pogoń Szczecin — Lechia Gdańsk (18:00, Canal+ Sport)
Lech Poznań — Legia Warszawa (20:30, Canal+ Sport/Canal)

Czwartek, 25 kwietnia 2019
Wisła Płock — Korona Kielce (18:00, Canal+ Sport)
Arka Gdynia — Miedź Legnica (18:00, Eurosport 2)
Zagłębie Sosnowiec — Wisła Kraków (20:30, Canal+ Sport, Canal+)
Śląsk Wrocław — Górnik Zabrze (20:30, Eurosport 2)

33. kolejka:
Piątek, 26 kwietnia 2019
KGHM Zagłębie Lubin — Jagiellonia Białystok (18:00, Eurosport 2)
Piast Gliwice — Cracovia (20:30, Canal+ Sport/Canal)

Sobota, 27 kwietnia 2019
Pogoń Szczecin — Lech Poznań (18:00, Canal+ Sport)
Lechia Gdańsk — Legia Warszawa (20:30, Canal+ Sport / TVP)

Niedziela, 28 kwietnia 2019
Miedź Legnica — Wisła Płock (13:00, Canal+ Sport)
Korona Kielce — Arka Gdynia (15:30, nSport+)
Wisła Kraków — Śląsk Wrocław (18:00, Canal+ / Canal+)

Poniedziałek, 29 kwietnia 2019
Górnik Zabrze — Zagłębie Sosnowiec (18:00, Eurosport 1)

34. kolejka:
Piątek, 3 maja 2019
Wisła Płock — Arka Gdynia (18:00, Eurosport 2)
Górnik Zabrze — Wisła Kraków (20:30, Canal+ Sport / Canal+)

Sobota, 4 maja 2019
Korona Kielce — Miedź Legnica (15:30, nSport+)
Lech Poznań — KGHM Zagłębie Lubin (18:00, Canal+ Sport)
Legia Warszawa — Piast Gliwice (20:30, Canal+ Sport / TVP )

Niedziela, 5 maja 2019
Zagłębie Sosnowiec — Śląsk Wrocław (15:30, Canal+ Sport)
Cracovia — Lechia Gdańsk (18:00, Canal+)

Poniedziałek, 6 maja 2019
Jagiellonia Białystok — Pogoń Szczecin (18:00, Eurosport 1).

35. kolejka:
Piątek, 10 maja 2019
Arka Gdynia — Zagłębie Sosnowiec (18:00, Eurosport 2)
Wisła Kraków — Korona Kielce (20:30, Canal+ Sport / Canal+)

Sobota, 11 maja 2019
Śląsk Wrocław — Wisła Płock (15:30, nSport+)
Miedź Legnica — Górnik Zabrze (18:00, Canal+ Sport)
Cracovia — Lech Poznań (20:30, Canal+ Sport / Canal +)

Niedziela, 12 maja 2019
Piast Gliwice — Jagiellonia Białystok (13:00, Canal+ Sport)
Legia Warszawa — Pogoń Szczecin (15:30, Canal+ Sport)
Lechia Gdańsk — KGHM Zagłębie Lubin (18:00, Canal+ / TVP / Canal+)

36. kolejka:
Poniedziałek, 13 maja 2019
Arka Gdynia — Wisła Kraków (18:00)

Wtorek, 14 maja 2019
Miedź Legnica — Śląsk Wrocław (20:30)
Zagłębie Sosnowiec — Korona Kielce (20:30)
Górnik Zabrze — Wisła Płock (20:30)

Środa, 15 maja 2019
Lech Poznań — Lechia Gdańsk (20:30, TVP)
KGHM Zagłębie Lubin — Cracovia (20:30)
Jagiellonia Białystok — Legia Warszawa (20:30)
Pogoń Szczecin — Piast Gliwice (20:30).

37. kolejka:
Sobota, 18 maja 2019
Wisła Kraków — Miedź Legnica (15:30)
Śląsk Wrocław — Arka Gdynia (15:30)
Korona Kielce — Górnik Zabrze (15:30)
Wisła Płock — Zagłębie Sosnowiec (15:30)

Niedziela, 19 maja 2019
Lechia Gdańsk — Jagiellonia Białystok (18:00)
Legia Warszawa — KGHM Zagłębie Lubin (18:00)
Piast Gliwice — Lech Poznań (18:00)
Cracovia — Pogoń Szczecin (18:00).