W 83 jednostkach penitencjarnych na terenie całej Polski rozpoczęła się masowa produkcja środków zabezpieczających przed Covid -19. Blisko tysiąc więźniów zaangażowało się w szycie materiałów niezbędnych do walki z koronawirusem. Skorzystają na tym hospicja, placówki medyczne, DPS-y, część asortymentu przekazywana jest na potrzeby sądów, prokuratur, kuratorów, funkcjonariuszy Służby Więziennej i innych mundurowych.

W poznańskim okręgu Służby Więziennej w pomoc zaangażowały się wszystkie jednostki penitencjarne, a na liście instytucji, które już wyposażyliśmy w wykonany w naszych zakładach karnych i aresztach śledczych sprzęt ochrony osobistej są, między innymi: Gmina Czerwonak, szpital w Szamotułach, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Kaliszu, Szpital Powiatowy w Ostrowie Wielkopolskim, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, czy Stowarzyszenie “Dzieciaki Chojraki” przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu. W te miejsca przekazaliśmy już tysiące maseczek, kombinezony ochronne i ochraniacze obuwia. Produkcja każdego dnia rośnie – informuje Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Poznaniu

 „Chociaż tak możemy pomóc i się po prostu przydać” – mówią osadzeni.

Ich zaangażowanie to już: niemal milion maseczek, 40 tys. fartuchów i 12 tys. kombinezonów ochronnych, a także 120 tys. litrów płynów dezynfekujących.

Ministerstwo opatrzyło akcje hasztagiem #ResortSprawiedliwościPomaga