Ulica Kwiatowa na odcinku od ul. Półwiejskiej do ul. Rybaki z zatłoczonej samochodami przestrzeni stanie się zielonym pieszym traktem. 

W pierwszej połowie lipca planowane jest rozpoczęcie przebudowy ulicy. Na “nowej Kwiatowej” od ul. Półwiejskiej do ul. Rybaki nie będzie można parkować samochodów. Zieleń pojawi się w formie drzew i zieleni niskiej.

Na ul Kwiatowej znajdą się także miejsce dla ogródków gastronomicznych, a jeśli mieszkańcy po oddaniu ulicy do użytkowania wyrażą takie oczekiwanie, będą także postawione ławki – informują urzędnicy.

Mieszkańcy ulicy Kwiatowej, tak jak sąsiedniej ulicy Półwiejskiej, będą mogli korzystać z obowiązujących godzin dla dostaw (od 8:00 do 10:00), aby w razie potrzeby podjechać pod dom. Ci, którzy parkują pojazdy poza pasem drogowym np. na podwórku, będą mogli wystąpić do ZDM o warunki wjazdu w ulicę oznaczoną znakiem B1, aby wjechać móc wjeżdżać również poza tymi godzinami.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wraz z początkiem przebudowy na parkingu buforowym przy ul. Dolna Wilda udostępnionych zostanie 30 miejsc parkingowych dla mieszkańców. Będą z nich mogli skorzystać posiadacze identyfikatora mieszkańca sektora 4 Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania (od 1 lipca sektora Centrum). Wniosek o wpisanie samochodu do systemu ewidencji parkingowej jest już dostępny na stronie ZDM.