Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 18, wcześniej wieloletni trener młodzieży w Lechu Poznań, wychowawca Dawida Kownackiego, Roberta Gumnego i czterech innych uczestników młodzieżowych mistrzostw Europy U-21, Wojciech Tomaszewski będzie dyrektorem Akademii Piłkarskiej Warty Poznań. Wzmocni też sztab nowego trenera „Zielonych”, Piotra Tworka.

Pracę w klubie z Drogi Dębińskiej Wojciech Tomaszewski rozpocznie 1 września. W latach 2003-2016 Wojciech Tomaszewski pracował z Lechem Poznań, dla którego zdobył m.in. mistrzostwo Polski juniorów młodszych w 2014 roku i wicemistrzostwo kraju rok później. Wśród jego wychowanków jest aż sześciu reprezentantów Polski do lat 21, którzy z drużyną trenera Czesława Michniewicza biorą obecnie udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy we Włoszech. To Dawid Kownacki, Robert Gumny, Krystian Bielik, Kamil Jóźwiak, Mateusz Lis i Paweł Tomczyk. Grał z nimi również Robert Janicki, dziś jeden z liderów Warty Poznań.
Po odejściu z Lecha Poznań Wojciech Tomaszewski był asystentem w młodzieżowych kadrach Polski do lat 18 i 19, a od marca 2017 roku samodzielnie prowadził reprezentację U-18. Teraz jest w sztabie Bartłomieja Zalewskiego w drużynie narodowej do lat 19. Obowiązki w PZPN będzie łączył z pracą dla Warty Poznań.

Głównym celem jest to, żeby wspierać trenerów, budować program szkolenia i mieć wpływ na pewne sprawy organizacyjne, bo one są nieodłącznym elementem pracy szkoleniowej trenerów. Funkcjonowanie akademii chcę podnieść na jeszcze wyższy poziom. Moją rolą będzie też wprowadzanie młodych, wyróżniających się zawodników z akademii do zespołu seniorskiego. Z tej racji będę też członkiem w sztabie pierwszego zespołu – mówi Wojciech Tomaszewski nowy dyrektor Akademii Warty Poznań.