Od 1 czerwca nowym redaktorem naczelnym „Głosu Wielkopolskiego” (Polska Press Grupa) będzie Wojciech Wybranowski – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl

– Za wszystkie dobre słowa wsparcia – serdecznie dziękuję! Idę do gazety, w której 29 lat temu zaczęła się moja przygoda z dziennikarstwem. I najkrócej mówiąc – będę się starał, by dzięki olbrzymiemu potencjałowi i doświadczonym dziennikarzom jakich “ma” Głos – znów był on silnym, opiniotwórczym medium w regionie, a nasz wielkopolski głos był też słyszany w całej Polsce – napisał na Twitterze Wojciech Wybranowski .

Wojciech Wybranowski z mediami jest związany od blisko 30 lat. Karierę dziennikarską rozpoczynał właśnie w „Głosie Wielkopolskim”, następnie związany był z tytułami ogólnopolskimi, m.in.: „Naszym Dziennikiem”, „Rzeczpospolitą”, „Uważam Rze”, „Do Rzeczy”, Wirtualną Polską, portalem TVP Info oraz węgierskim portalem Remix News.

Adam Pawłowski obecny redaktor naczelny „Głosu Wielkopolskiego” odchodzi z redakcji z za porozumieniem stron. Szefował redakcji od 2007 roku.