Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk twierdzi, że prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak mija się z prawdą twierdząc, że ten ma obietnicę wojewody o sfinansowaniu zakupu aparatu do wykonywania testów na obecność koronawirusa. 

Jacek Jaśkowiak w swoim wystąpieniu z 17.03.2020 r. powiedział ” … aparat, który zamówiliśmy, jest już w drodze. Zapłacimy za niego 100 tys. zł, ale mamy obietnicę wojewody, że te środki zostaną nam zwrócone ”.

Wojewoda w sprawie tej wypowiedzi wydał oświadczenie.

To nie jest właściwy czas na pisanie sprostowań, bo mamy dużo ważniejsze zadania związane z ochroną życia i zdrowia Wielkopolan. Krótko: informacje przekazane przez prezydenta Poznania, że składałem jakiekolwiek zapewnienia o zwrocie środków za aparaturę zakupioną przez poznański urząd, są nieprawdziwe. Jestem gotowy pomóc, ale prezydent nigdy ze mną o tym nie rozmawiał, dowiedziałem się o tym z mediów. Chciałbym, aby taki zakup był kompatybilny z bazą laboratorium mikrobiologicznego prowadzonego przez wojewódzkiego inspektora sanitarnego. Apeluję — działajmy razem, ale dobre relacje będą tylko wtedy, gdy będziemy bazować na prawdzie i szczerości.