Pracownia AMC-Andrzej M. Chołdzyński wygrała konkurs na projekt przebudowy siedziby Estrady Poznańskiej przy ul. Masztalarskiej 8. Powstanie m.in. nowa sala, a na dachu działać będzie kino letnie.

Celem konkursu był wybór najlepszego pod względem przestrzennym, funkcjonalnym i estetycznym projektu modernizacji siedziby Estrady Poznańskiej. Sąd konkursowy zdecydował, że najlepszy projekt złożyła pracownia AMC-Andrzej M. Chołdzyński Sp. z o.o. z Warszawy.

źródło : Pracownia AMC – Andrzej M. Chołdzyński

Jak czytamy w uzasadnieniu — praca została nagrodzona za kompleksowe i spójne rozwiązania architektoniczno-funkcjonalne odpowiadające najpełniej na oczekiwania Estrady. Na szczególną uwagę zasługują: zachowanie historycznej sali dawnej restauracji (obecna Scena na Piętrze) przy jednoczesnym wykreowaniu od podstaw w pełni nowoczesnej, elastycznej sali widowiskowej. Wytworzono i maksymalne wykorzystano przestrzeń dziedzińca. Stworzono przestronne i funkcjonalne centralne miejsca łączące całą strukturę obiektu.

Drugie miejsce przyznano projektowi MXL4 Sp. z o.o. ze Szczecina, a wyróżniono: Pracownię Projektową J.P. Woźny z Poznania i wspólną pracę Front architects + QPP z Poznania. Za pierwsze miejsce przyznano nagrodę w wysokości 30 000 zł, za drugie 15 000 zł, natomiast wyróżnionym przekazane zostanie po 5000 zł. Po ogłoszeniu wyników konkursu Estrada Poznańska przystąpi do negocjacji w sprawie podpisania umowy z pracownią projektową, która zdobyła I miejsce w konkursie. Na ten cel Miasto Poznań przeznaczyło 1,8 miliona złotych.