Trzy tramwaje zderzyły się na ulicy Grunwaldzkiej na wysokości ulicy Węgorka. Mocno poszkodowany jest motorniczy trzynastki. Strażacy musieli użyć specjalnych nożyc, aby wydobyć go z kabiny. Przerwa w kursowaniu tramwajów może potrwać kilka godzin.

Do wypadku doszło chwilę po godzinie 16:00. Na stojącą w tramwajowym korku jedynkę, najechała szóstka a na nią tramwaj liniowy nr 13. Kilkunastu pasażerów zostało rannych. Najpoważniej ranny jest motorniczy trzynastki. Strażacy musieli użyć specjalnych nożyc do cięcia metalu, aby wyciągnąć poszkodowanego z kabiny motorniczego.

Ruch tramwajowy w tym miejscu został wstrzymany. Wyłączono prąd w trakcji. Nie kursują tramwaje z Junikowa i na Junikowo. Na Grunwaldzkiej ze względu na wypadek, jeździ komunikacja zastępcza. Problem z ruchem tramwajów może potrwać kilka godzin.

AKTUALIZACJA

W szpitalach jest już dziesięciu pasażerów, którzy ucierpieli w karambolu. Udało się wydostać z kabiny motorniczego, który także trafił do szpitala. MPK ostrzega, że liczba poszkodowanych może wzrosnąć.

 

DÓŁ ART