Przez najbliższe dni na Torze Regatowym Malta w Poznaniu będzie można oglądać zmagania najlepszych wioślarzy Starego Kontynentu.

W Mistrzostwach Europy Seniorów weźmie udział ponad 600 zawodników z 31 krajów. Biało-czerwone barwy reprezentować będzie 13 załóg.

Zawody zostaną rozegrane w dniach 9-11 października na Torze Regatowym Malta. W piątek w godz. 09:00-13:00 odbędą się eliminacje, a w godz. 15:30-16:45 repasaże. W sobotę  od godz. 9:00 do 12:20 będą trwały półfinały i finały C/D. Z kolei w niedzielę w godz. 08:27-09:40  będzie można zobaczyć finały B, a w godz. 09:50-15:00 finały A.

Organizatorem zawodów jest Miasto Poznań, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich oraz Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo. Więcej informacji o mistrzostwach można znaleźć na stronie zawodów: erch2020.eu.

Na cały czas trwania zawodów wprowadzone zostały przepisy i zasady specjalne, które mają zapewnić zawodnikom, publiczności, dziennikarzom, wolontariuszom i organizatorom maksimum bezpieczeństwa. Na terenie toru regatowego obowiązuje nakaz noszenia maseczek oraz dezynfekowania rąk.

Wprowadzono ścisłą kontrolę poruszania się oraz ograniczony dostęp do poszczególnych stref. Tylko połowa trybun została udostępniona dla publiczności.

Wszelkie komunikaty, listy startowe czy wyniki wyścigów będą w większości przekazywane za pomocą stworzonej do tego aplikacji na telefon, a także dostępne na stronach internetowych dotyczących wydarzenia.