To największa wystawa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w ciągu roku akademickiego. Podczas wystawy 140 pracowni przedstawi rezultaty swojej wielomiesięcznej pracy twórczej. Wszystkie prace będzie można oglądać od 3 czerwca na specjalnie przygotowanej platformie http://www.wystawa.uap.edu.pl.

Jak co roku na wystawie przedstawione są często odmienne, twórcze rozwiązania stworzone w różnych mediach. Prezentacja dokonań studentów jest również okazją do doświadczenia szerokiego przekroju autorskich rozwiązań i sposobów, w jaki myślą młodzi artyści, stojący na początku swojej drogi artystycznej.

Wystawa Końcoworoczna to jest możliwość zobaczenia czym stoi szkoła, jeśli chodzi o sztukę, trendy które się pojawiają. Jest też możliwość sprawdzenia siebie w kontekście innych. Jest to możliwość zobaczenia dla naszych kandydatów co w szkole się dzieje co w której pracowni się robi. To jest możliwość zobaczenia i wyboru pracowni dla studentów na przyszłe lata – mówi prof. dr hab. Wojciech Hora – Rektor Uniwersytetu Artretycznego w Poznaniu.

W tym roku wystawa ze względy na pandemię spowodowaną zachorowaniami na COVID -19, została przeniesiona do Internetu. Pod adresem http://www.wystawa.uap.edu.pl został utworzona specjalna platforma, na której można oglądać prace studentów z ponad 140 pracowni.

Na wystawie można zobaczyć np. 45 animacji, które przygotował Wydział Animacji. Normalnie, aby zobaczyć te prace trzeba by uczestniczyć w seansie kinowym. Natomiast teraz każda osoba, która jest zainteresowana tym tematem, każdy kandydat, który chce studiować na naszej uczelni, może zobaczyć jak różne i w jakach technikach te animacje powstają – mówi Piotr Grzywacz kierownik Biura Promocji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Ciekawostka jak także „podejście” do rzeźby. Rzeźby normalnie oglądalibyśmy w przestrzeni. Tutaj natomiast mamy jeszcze sztukę fotografowania takiego obiektu – dodaje Grzywacz.

Wystawę Końcoworoczną 2019/2020 Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu można oglądać od 3 czerwca.