Port Lotniczy Poznań Ławica wstrzymuje i przywraca loty. Wstrzymuje loty do Czarnogóry ale przywraca loty do Tunezji i Turcji. 

W życie weszło rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Na mocy decyzji rządu umożliwione zostały loty do Turcji oraz państw z północy Afryki. Zgodnie z dokumentem wciąż możemy latać do państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Szwajcarii, Unii Europejskiej. Zakazem objęto jednak dwa nowe kraje – Luksemburg i Czarnogórę. Nie polecimy także Szwecji i Portugalii. Rozporządzenie obowiązuje od środy 29 lipca do 11 sierpnia.

Do Czarnogóry latała dwie linie lotnicze LOT i Ryanair.

Połączenia do Czarnogóry odbywały się raz w tygodniu w czwartki obiema liniami lotniczymi. Ostatni lot był blisko tydzień temu, następne połączenia miały być realizowane w dniu jutrzejszym. W związku z rozporządzeniem te loty zostały anulowane – powiedział Radiu Poznań, Blażej Patryn rzecznik PL Poznań – Ławica.

Dzięki rozporządzeniu samoloty z Poznania będą mogły wylecieć do Turcji i Tunezji.  Są to to połączenia czarterowe. Pierwszy lot do Turcji prawdopodobnie wystartuje z Ławicy już w przyszłym tygodniu.