Po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska wiele osób ze świata polityki, kultury, nauki i biznesu zaapelowało o zaprzestanie mowy nienawiści. Najwyraźniej ten apel nie dotarł do wiceprezesa zarządu poznańskiego oddziału Związku Artystów Scen Polskich Adriana Bartłomieja Rzetelskiego. To, co napisał na swoim portalu społecznościowym, można nazwać obrzydlistwem.

– Prawackie gnoje, naziolscy zwyrodnialcy i katolskie zboki wypier…ać z moich znajomych — napisał na swoim prywatnym facebookowym profilu Adrian Rzetelski, współtwórca Teatru „Konspiracja”. Sprawę ujawnił dziennikarz Do Rzeczy Wojciech Wybranowski, który skopiował wpis wiceprezes poznańskiego ZASP – u z jego prywatnego, ale ogólnodostępnego profilu.

źrółdło : facebook/WojciechRzetelski

– Wśród “demokratów” wojna z mową nienawiści nabrała takiego nasilenia, że niektórzy już dym uszami puszczają — skomentował publicysta.

Organizacja, w której pracuje Rzetelski ma na celu pielęgnowanie, promowanie i wspieranie kultury oraz sztuki. Rzetelski prowadzi również warsztaty teatralne dla dzieci.

Po nagłośnieniu sprawy, wpis z tablicy facebookowej Rzetelskiego zniknął.

DÓŁ ART