Rząd wprowadza kolejne obostrzenie – zakaz opuszczania domu bez wyraźnej życiowej potrzeby. Poruszanie się poza domem maksymalnie w dwie osoby.

Zakaz opuszczania domów obowiązuje od jutra do odwołania. Wychodzić można tylko po zakupy spożywcze, do apteki i pracy. Wychodzić mogą też wolontariusze pomagający walczyć z wirusem. Poruszanie się poza domem jest dopuszczalne tylko w dwie osoby, poza rodzinami.

Osobne przepisy dotyczą funkcjonowania komunikacji miejskiej. Tylko miejsca siedzące – pasażerów, tylko tylu by zajmowali co drugie, by stworzyć dystans.

W kościołach będzie mogło być maksymalnie pięciu wiernych oraz duchowny.

Wiem, że jest trudno. Wiem, że jesteście zmęczeni ale musimy zrobić więcej. Zakaz wychodzenia dotyczy wszystkich sytuacji poza wyjściem do apteki, po zakupy czy wyjściem z psem. Można iść na spacer ale samemu bądź z drugą osobą, nie więcej. Bądźmy istrożni. Jeśli ograniczymy wyjścia prawie do zera, uratujemy wiele ludzkich żyć – mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski

Pozostawanie w domach jest bardzo ważne. Ostatnie wyniki badań udowadniają, że koronawirus długo utrzymuje się w powietrzu. Piszemy o nich TUTAJ