Pielęgniarka zakażona Koronawirusem gdy opiekowała się pierwszą pacjentką w szpitalu w Puszczykowie.

Pierwsza pacjentka w naszym regionie najpierw trafiła do szpitala w Puszczykowie. Była hospitalizowana w izolatce a zespół medyczny miał być zabezpieczony. Szpital w Puszczykowie poinformował jednak właśnie, że jedna z pielęgniarek zaraziła się wirusem od pacjentki.

Otrzymaliśmy informację o dodatnim wyniku testu u jednej z pielęgniarek oddziału internistycznego, która opiekowała się bezpośrednio pacjentką a do dzisiaj przebywała w kwarantannie domowej.Osoby pozostające z pacjentką w kontakcie bezpośrednim podczas hospitalizacji objęte są procedurami WSSE, która posiada pełną ewidencję przygotowaną przez służby Szpitala – informuje szpital w Puszczykowie

W szpitalach natomiast nadal brakuje środków ochronnych dla personelu medycznego. Brakuje go we wszystkich placówkach. Jego zabezpieczeniem zajmuje się rządowa Agencja Rezerw Materiałowych. Szpitale czekają aż ta dostarczy potrzebną liczbę maseczek, fartuchów i okularów ale ciągle się to nie stało. Jeden z warszawskich szpitali okulary ochronne dla personelu otrzymał od firmy sportowej a w Poznaniu mieszkańcy sami szyją maseczki dla lekarzy.

Liczba zakażonych w Polsce to już 150 osób. Dziś nastąpił największy dotąd przyrost zakażonych.