W 60 miastach w Polsce i w kilkuset na świecie odbył się dziś Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. W Poznaniu uczniowie przeszli ulicami miasta.

Ogólnoświatowy Młodzieżowy Strajk Klimatyczny to protest młodych osób, które sprzeciwiają się obojętności rządzących wobec zmiany klimatu. Młodzi ludzie, którzy wzięli dziś udział w proteście, apelowali do polityków lokalnych i władz rządowych o bardziej zdecydowane działania w celu ochrony środowiska i klimatu.

W Poznaniu w manifestacji wzięło udział grubo ponad tysiąc osób. Przeszli ulicami miasta skandując między innymi hasła Nie podnoście nam temperatury.

– Żądamy prowadzenia polityki klimatycznej, żądamy, żeby rząd oficjalnie uznał katastrofę klimatyczną, domagamy się edukacji klimatycznej na każdym poziomie kształcenia — mówiła Weronika, jedna z organizatorek poznańskiego wydarzenia.

Młodzi aktywiści chcą też, aby powstała rada klimatyczna, której zadaniem będzie opracowanie planu taktycznego w sprawie osiągnięcia neutralności w emisji dwutlenku węgla w Polsce.