PZPN wydał komunikat po badaniach zawodników Ekstraklasy na obecność koronawirusa. Lech Poznań znalazł się wśród 12 klubów, które mogą rozpocząć treningi w grupach. 

Komisja Medyczna PZPN przeprowadziła analizę wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach PKO BP Ekstraklasy. Na tej podstawie stwierdzono, że zawodnicy 12 klubów mogą już rozpocząć treningi w grupach.

Trening mogą odbywać się zgodnie z rządowym rozporządzeniem, a więc może się w nich uczestniczyć maksymalnie 14 osób. Jak czytamy w komunikacie, zajęcia mogą rozpocząć zawodnicy Lecha Poznań, Piasta Gliwice, Górnika Zabrze, Rakowa Częstochowa, Śląska Wrocław, Zagłębia Lubin, Pogoni Szczecin, Cracovii, Jagiellonii Białystok, Wisły Kraków, Legii Warszawa i Wisły Płock.

– W pozostałych klubach trwa dalsza diagnostyka osób skierowanych na badanie wymazu z nosogardzieliw kierunku SARS-CoV-2 i do czasu potwierdzenia przez Komisję możliwości rozpoczęcia treningów grupowych, Kluby te prowadzą treningi indywidualne — informuje PZPN.