Przez kilka najbliższych dni Poznań będzie europejską stolicą mebla. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczyna się cykl imprez związanych z przemysłem meblarskim — targi: DremaFurnica i Sofab.

600 wystawców z całej Europy zaprezentuje innowacyjne maszyny, nowoczesne technologie i oryginalne rozwiązania dla przemysłu drzewno-meblarskiego. Zwiedzający będą mogli wziąć udział w wykładach, warsztatach, praktycznych szkoleniach i pokazach. Prezentacja drewna będzie obejmować proces od pozyskania, poprzez możliwości eksploatacji i kreacji aż do gotowych produktów.

W jednym targowych pawilonów przygotowano linię produkcyjną, z której zjeżdżać będą gotowe meble. Zaprezentowane zostaną innowacje w produkcji mebli kuchennych – ciekawe rozwiązania maszynowe, oprogramowanie i wzornictwo. Wyprodukowane meble kuchenne przeznaczone zostaną na cele charytatywne. Kilkanaście zestawów mebli, które powstaną na targach, trafi między innymi do Domu Dziecka w Chrzypsku.

Jak co roku podczas targów meblarskich odbędą się Mistrzostwa Polski we wbijaniu gwoździ. Zadaniem uczestników jest wbicie pięciu 3,5-calowych gwoździ w drewniane kantówki pięcioma uderzeniami młotka (jeden gwóźdź jednym uderzeniem).

Targi potrwają do piątku.