Zwierzęta z całego świata już nadchodzący weekend będzie można oglądać na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas Animal Fest Poznań.

Animal Fest Summer to przede wszystkim wystawa zwierząt. Będzie tu można zobaczyć ich najróżniejsze gatunki, pochodzące z całego świata: począwszy od dużych egzotycznych zwierząt, jak wielbłądy, lamy, alpaki czy guanako poprzez gospodarskie, czyli np. bydło szkockie, kozy, owce i konie po mniejsze zwierzaki, takie jak surykatki, skunksy, jeżozwierze czy też najróżniejsze gatunki gadów, płazów i gryzoni. Większość z nich to podopieczni fundacji i ogrodów zoologicznych.

Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy strefę karmienia zwierząt. Przy wejściu do strefy dzieci będą mogły nabyć specjalistyczną karmę i samodzielnie nakarmić kozy, owce, krowy czy też alpakę. To świetna okazja, by dzieci mieszkające w mieście dowiedziały się więcej o tym, jak troszczyć się o różne zwierzaki, czy po prostu odreagowały przed zbliżającym się rokiem szkolnym. Jeśli to dzieciom nie wystarczy z pewnością skuszą się na przejażdżki na kucyku czy też zwiedzanie bogatej ekspozycji – mówi Karolina Sitarz, dyrektorka targów.

fot . Hobby, Animal Fest/ archiwum – materiały prasowe organizatora

Animal Fest Summer to także spora dawka wiedzy – i dla tych, którzy planują przygarnąć zwierzę, i dla tych, którzy już je mają. Dowiedzieć się będzie można o ich zwyczajach, żywieniu, pielęgnacji. Spotkania w strefie edukacyjnej pozwolą przygotować się do adopcji kota czy psa. Szczegółowy program spotkań będzie dostępny już wkrótce na stronie. Animal Fest Summer potrwa od 21 do 22 sierpnia. Więcej o targach na stronie http://www.animalfest.pl.